تحقیق درباره اعتصاب

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت بیماریهای برنج (تصاویر کامل و جزئیات)📜پاورپوینت درباره پرورش كرم ابريشم📜پاورپوینت درباره بازرگانی(داخلی و خارجی)📜پاورپوینت درباره ایران کهن زادگاه و مهد دانش تولید مثل و ژنتیک📜پاورپوینت درباره بررسی تاثير میکروسیلیس و ماده هوازا بر مقاومت فشاری و همگنی بتن سبک EPS📜پاورپوینت درباره آشنایی با ساختار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی📜پاورپوینت درباره اپسونیزاسیون و فاگوسیتوز📜پاورپوینت درباره تاریخچه بهداشت📜پاورپوینت درباره تدابير خوردن و آشاميدن📜پاورپوینت درباره انواع پژوهش📜پاورپوینت درباره آزمایشگاه مبانی بیوشیمی📜پاورپوینت درباره پژوهش و توسعه📜پاورپوینت درباره تجزیه و تحلیل شغل (J.A.)📜پاورپوینت درباره تجزیه و تحلیل صورت های مالی📜پاورپوینت درباره تحلیل فضای شهری📜پاورپوینت درباره تحلیل کسب و کار در سطح صنعت📜پاورپوینت درباره تحليل غیرخطی عناصر محدود📜پاورپوینت درباره تضمين كيفيت در آزمايشگاه مواد مخدر📜اوراق بهادار استصناع (سفارش ساخت) ابزاري براي سياست پولي📜پاورپوینت درباره تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و شورای عالی استان ها تاریخ📜پاورپوینت تفسیر قرآن📜پاورپوینت درباره توموگرافی کامپیوتری شعاع الکترونی📜پاورپوینت درباره جابربن حیان📜پاورپوینت درباره جبر و مقابله خیام📜پاورپوینت درباره جداسازی و شناسایی ترکیبات آلی
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه در مرتبه اول باي|1711376|ycp|تحقیق درباره اعتصاب ,اعتصاب
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره اعتصاب قابل مشاهده می باشد

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

در مرتبه اول بايد توضيحی برای وقوع و انتشار اعتصابها پيدا کنيم. هر کس که اعتصابهايی را، چه از تجربيات شخصی خود و چه از گزارشات ديگران، و يا روزنامه‌ها، بخاطر بياورد فورا متوجه ميشود که هر جا که کارخانه بزرگ برپا شده و بر شماره شان افزوده ميشود اعتصاب اتفاق ميافتد و بسط مييابد. بندرت ممکن است که حتی يک کارخانه بزرگ از ميان کارخانه‌هايی که صدها (و در برخی موارد هزارها) کارگر دارند پيدا کرد که در آن اعتصاب اتفاق نيفتاده باشد. زمانی که تعداد کارخانه‌های بزرگ در روسيه معدود بودند تعداد اعتصابها هم کم بود. ولی از زمانی که کارخانه‌های بزرگ چه در محلات صنعتی قديم و چه در شهرها و دهات جديد شروع به زياد شدن کردند، تعداد اعتصابها هم زيادتر شده است.

به چه دليلی توليد کارخانه‌های عمده هميشه منجر به اعتصاب ميشود؟ به اين دليل که سرمايه‌داری ناچار بايد به مبارزه کارگران بر عليه کارفرمايان منجر شود و وقتی توليد به صورت عمده است اين مبارزه ناچار صورت اعتصاب بخود ميگيرد. اين را توضيح ميدهيم.

سرمايه‌داری نام آن نظامی است که در آن زمين، کارخانه‌ها، وسائل و غيره... متعلق به تعداد کمی از ملاکين و سرمايه‌داران است، در حالی که توده مردم يا اصلا از هستی ساقط هستند يا مايملک بسيار کمی دارند و مجورند خود را به صورت کارگر کرايه بدهند.

صاحبان زمينها و کارخانه‌ها کارگران را کرايه ميکنند و آنها را به ساختن اجناس مختلف، از چه نوع فرقی نميکند، واميدارند؛ اجناسی که بعدا در بازار به فروش ميرسانند. به علاوه مزدی که صاحبان کارخانه‌ها به کارگران ميدهند آنقدری است که فقط برای ادامه يک زندگی بخور و نمير برای خودشان و خانواده‌شان کفايت ميکند در صورتی که آنچه کارگران مازاد بر اين مقدار توليد ميکنند، به صورت سود، به جيب کارخانه‌دار سرازير ميشود. بنابراين، تحت نظام سرمايه‌داری، توده مردم کارگران مزدور ديگران هستند، آنها برای خودشان کار نميکنند بلکه بخاطر دستمزد، برای کارفرمايان کار ميکنند. قرين به عقل است که کارفرمايان هميشه کوشش در کم کردن دستمزد دارند؛ هر چه به کارگران کمتر بدهند سود خودشان بيشتر است. کارگران سعی ميکنند که بيشترين دستمزد ممکن را بدست بياورند تا بتوانند برای خانواده‌شان غذای کافی و سالم تهيه کنند، در خانه‌های خوب زندگی کنند، و مانند بقيه مردم لباس بپوشند نه بسان گدايان. بنابراين دائما دعوائی بين کارگران و کارفرمايان بر سر دستمزد جريان دارد. کارفرما آزاد است و کارگری را که بنظرش مناسبتر بيايد اجير ميکند و بنا بر اين دنبال ارزانترين کارگر ميرود. کارگر هم در انتخاب کارفرمای خودش آزاد است و بنابراين دنبال گران‌ترين کس ميگردد. يعنی آنکه بيشترين مزد را بپردازد. يک کارگر، چه در شهر کار کند، چه خود را به مالک کرايه دهد و چه به يک دهقان ثروتمند، و يا يک مقاطعه کار و يا يک صاحب کارخانه، او هميشه با يک کارفرما طرف است و با او بر سر دستمزد دعوا دارد. ولی آيا برای يک کارگر تنها امکان دارد به تنهايی مبارزه کند؟‌ تعداد افراد کارگر رو به ازدياد است. دهقانان در حال خانه خرابی هستند و از ده به سوی شهر و کارخانه‌ها فرار ميکنند.