تحقیق درباره حقوق چيست

مطالب دیگر:
📎كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در كارخانه پارس متال📎گزارش كارآموزی رنگ سازی (مهندسی شیمی)📎كارآموزی شركت صنعتی كوشا - پرسكاری📎كارآموزی عیب یابی موتورهایDC📎گزارش كارآموزی واحد تولیدی پرورش و تكثیر گلهای فصلی (گلهای فضلی آزاد) (رشته كشاورزی)📎گزارش كارآموزی آزمایشگاه داروسازی📎گزارش کاراموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان📎گزارش کارآموزی مهندسی شیمی📎گزارش کارآموزی شیمی کاربردی - آزمایشات شیمیایی لبنیات📎گزارش كارآموزی مراحل اجرایی سازه📎روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه📎کارآموزی شرکت صنا الکترونیک📎کارآموزی شرکت گازرسانی طلوع📎گزارش کارآموزی کامپیوتر - شعبه تامین اجتماعی میانه📎گزارش کاراموزی عمران شرکت طوس عامر📎کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات -مركز تحقیقات توتون تیرتاش📎کارآموزی تسطیح ودادن شیب مناسب به زمین های کشاورزی📎کارآموزی بازرسی فنی خطوط لوله شركت نفت فلات قاره ایران و بازرسی مرتبط با تاسیسات شركت نفت📎گزارش کارآموزی بررسی سیستم تولید برق در تهران📎گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری آموزش و پرورش میانه📎گزارش کارآموزی برق - شرکت مخابرات استان📎کارآموزی پروژه اجرای یک سازه آپارتمانی 3طبقه 12 واحدی با سیستم اسکلت فلزی📎پاورپوینت شرکتهای تأمین سرمایه و کارکرد آنها در بازار سرمایه📎پاورپوینت مدلهای عاملی و تعادلی📎گزارش كارآموزی مراحل تولید دارو و ارزیابی كار و زمان در شركت داروسازی
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه واژه حقوق در زبا|1711366|ycp|تحقیق درباره حقوق چیست, حقوق, حقوق چیست
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره حقوق چيستقابل مشاهده می باشد

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

واژه حقوق در زبان فارسي به معاني گوناگون به کار ميرودکه از مهمترين آ نها عبارتند از:

1،مجموع قواعدي که بر اشخاص، از اين جهت که در اجتماع هستند، حکومت ميکند.

انسان موجودي است اجتماعي که ميان همگنان خود به سر مي برد، به حکم طبيعت، شخص در اجتماع کوچک خانواده زاده ميشود و در سايه مراقبت و تربيت اين گروه نياز هاي مادي و معنوي خويش را تامين ميکند، ولي ، پس از دوران کودکي نيز او با ديگران زندگي ميکند و با همکاري آنان به خواسته هاي خود ميرسد.

از سوي ديگر، خواسته هاي آدميان به با هم شباهت زياد دارد،کم و بيش همه يک چيز را طالبند، پس نزاع بر سر جلب منفعت بيشتر و تامين زندگي بهتر در مي گيرد. انسان انديشمند از آغاز دريافت که بقاي اجتماعي او با آشوب و زور گوئي امکان ندارد و ناچار بايد قواعدي بر روابط اشخاص، از جهتي که عضو جامعه اند،حکومت کند و ما امروز مجموع اين قواعد را حقوق مي ناميم.

2،براي تنظيم رابطه مردم و حفظ نظم در اجتماع، حقوق براي هر کس امتياز هايي در برابر ديگران مي شناسد و توان خاصي به او ميبخشد، اين امتياز و توانائي را حق مي نامند که جمع آن حقوق است و حقوق فردي نيز گفته مي شود: حق حيات، حق مالکيت، حق آزادي و شغل و حق…. به اعتبار معني اخير است که گاه با عنوان حقوق بشر مورد حمايت قرار مي گيرد، ولي، واژه حقوق، به معني نخست، هميشه با ترکيب جمع به کار ميرود و براي نشان دادن مجموع نظامها و قوانين است، مانند حقوق انسانها، حقوق مدني، حقوق بين الملل و،،،

3،حقوق معاني ديگري هم دارد: براي مثال، وقتي سخن از حقوق کارمندان دولت يا حقوق قضائی مي شود، مقصود دستمزد کارکنان و پولي است که دولت بابت ثبت اسناد رسمي از دو طرف معامله مي گيرد،اين معني،که بيشتر در امور مالياتي و حقوق اداري به کار ميرود در واقع از شاخه هاي حق است.

4،گاه مقصود از واژه حقوق علم حقوق است، يعني دانشي که به تحليل قواعد حقوقي و سير تحول و زندگي آن مي پردازد.

تاريخچه

فوايد و اهداف حقوق

بديهي ترين مفهومي که همه از حقوق و قانون دارند اين است که قواعد آن بر اشخاص تحميل ميشود و ايجاد التزام ميکند.

پس اين پرسش در ذهن هر جوينده اي طرح ميشود که چرا بايد از قانون اطاعت کرد؟ چه نيروئي پشتيبان آن است و چه جاذبه اي ما را به اجراي آن وادار مي سازد؟