تحقیق درباره جرم شناسي

مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت بررسی تأسيسات و تجهیزات استخر شنا🔍پاورپوینت آشنایی با سد های لاستیکی🔍پاورپوینت بررسی علم مقاومت مصالح🔍پاورپوینت آشنایی با کاربرد تئوری لایه مرزی🔍پاورپوینت آشنایی با بتن بدون قالب بندی 🔍پاورپوینت آشنایی با مبانی مهندسی زلزله🔍پاورپوینت مسکن بومی ترکمن های شمال🔍پاورپوینت مهندس نادر اردلان🔍پاورپوینت نای بند بهشتی در کویر🔍پاورپوینت شناسایی معیارهای عام شکل گیری بافت های روستایی درایران🔍پاورپوینت نعل درگاه ودرب🔍پاورپوینت مرمت سرای عجم اهواز🔍پاورپوینت مسجد حکیم اصفهان🔍پاورپوینت مراحل اجرایی پی سازی🔍پاورپوینت بررسی مسائل اجتماعی در طراحی مجموعه مسکونی🔍پاورپوینت مستند نگاری سرای معین التجار اهواز🔍پاورپوینت مسجد جامع اصفهان🔍پاورپوینت مسجد عتیق مسجد جامع اصفهان🔍پاورپوینت مسجد جامع دزفول🔍پاورپوینت مسجد جامع ساوه🔍پاورپوینت مسجد جامع قزوين🔍پاورپوینت مسجدجامع گرگان🔍پاورپوینت مسجد شاه فیصل اسلام آباد پاکستان🔍پاورپوینت نقش نور در مسجد شیخ لطف الله🔍پاورپوینت مرمت مسجد اقا سید علی دزفولی
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 22 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه مي دانيم كه طبق |1711351|ycp|تحقیق درباره جرم شناسی, جرم شناسی, جرم
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره جرم شناسيقابل مشاهده می باشد

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 22 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مي دانيم كه طبق تعريف گاروفالو در اولين كتاب جرم شناسي جرائم را به دو دسته كلي تقسيم كرده است :

اول: جرائم قديمي و صنعتي :

كه در تمام ادوار و اعصار در كشورها وجود داشته و تا آخر هم وجود خواهند داشت. مثل قتل و سرقت كه در تمام ادوار كشورها بعنوان جرم شناخته مي شود البته اينگونه جرائم بسيار محدود مي باشند.

دوم:جرائم اعتباري و موردي:

پس جرائمي موردي و اعتباري است كه در بعضي از كشورها ممكنست يا در برخي از زمانها يك عمل جرم شناخته شود ولي در كشور يا زماني ديگري آن عمل جرم نباشد.

مثال ازدواج خواهر و برادر كه در هزاران سال پيش جرم نبوده و در طبقه فراعنه مصر و سلاطين ساساني و اشكاني وجود داشته ولي در عصر حاضر در تمام دنيا جرم شناخته مي شود.

مثال ديگر اعمالي است كه در برخي كشورها جرم است و در كشورهاي ديگر جرم شناخته نمي شود مثال روزه خواري كه در كشورهاي مسلمان جرم است ولي در كشورهاي غير مسلمان وجود ندارد و نيز زوجات كه در برخي كشورهاي اسلامي جرم نيست ولي در عموم كشورهاي غير اسلامي يا مسيحي يا يهودي جرم است.

و نيز عدم رعايت مقررات مربوط به رانندگي كه در صد سال پيش وجود نداشته و امروزه بخاطر وجود اتومبيلها و كثرت استفاده از وسايل نقليه عدم رعايت اين مقررات جرم است.

اشكال مختلف جرم :

1 - جرائم دسته اول كه اصطلاحاً (جرائم بدوي)يا (اوليه) موسوم شده اند(قتل و سرقت) يكي از انواع جرايمي است كه معمولاً به نظر زيليگ جرم شناسي اطريشي بر اثر 1- هيجانات مزمن يا
2- عصبي يا 3- اعتياد به الكل و 4- مواد هيجان زا نظير «حشيش» و «قرصهاي جديد معروف به اكسي تيستي» است . اينگونه جرائم معمولاً بر اثر هيجانات عصبي يا خشم آني يا واكنش سريع نسبت به عمل ديگري انجام مي شود. از قبيل زد و خورد و قتل در مجالس منكراتي و يا سرقت انتقامي و يا
حريق عمدي

2-جرائم سودجوئي به دو دسته قابل تقسيم است:

1- سود جوئي بر عليه افراد يا اشخاص

2-سود جوئي بر عليه اموال

3-جرائم شبه قضائي يا اجراي عدالت

4-جرائم تشكيلاتي يا سازمان يافته

1-سود جوئي بر عليه افراد يا اشخاص

مثل زني كه از طرف شوهر خود مرتباً تهديد و يا مورد ضرب و شتم قرار گرفته با كشتن او خود را خلاص كرده و بدين طريق يك( نفع معنوي ) را بدست مي آورند.

و يا شوهري كه همسر خود را بخاطر (حسادت)به قتل مي رساند در ذهن خود يك نفع معنوي را
در نظر دارد.

2-سود جوئي بر عليه اموال

معمولاً با نقشه قبلي انجام مي شود .مثل تاجري كه بر اثر (افراط يا تفريط) و (عدم رعايت اعتياد) در شرف ورشكستگي است و مغازه خود را به آتش مي كشاند تا بتواند ورشكستگي خود را بدون تقصير جلوه دهد و از مجازات ورشكستگي به تقصير معاف گردد.

2-شامل هر دو قسمت يا تركيبي از آن است.

مثال وارثي است كه براي خلاص شدن از امر و نهي سرپرست خود يا مورث و رسيدن به ارثيه هنگفت وي را مي كشد. اين مورد چندي قبل در كشور آمريكا مشاهده شده و ممكنست نظير ديگري هم داشته باشد و آن مورد به اين صورت است.