تحقیق درباره ولادت پرشكوه فاطمه(س)‏

مطالب دیگر:
📎پاورپوینت آشنایی با مدل لاوری در شهرسازی📎پاورپوینت آشنایی با نظریه راندینلی📎پاورپوینت ویروس اچ آی وی و بیماری ایدز📎پاورپوینت ویروس روبلا و بیماری سرخچه و سرخچه مادرزادی📎پاورپوینت کارگاهی مدیریت جامع کیفیت📎پاورپوینت آشنایی با محلات نوسنتی TND📎پاورپوینت درک و بیان محیط شهری📎پاورپوینت ارزیابی بافت فرسوده ده ونک📎پاورپوینت آشنایی با اختلالات خواب📎پاورپوینت آشنایی با ارز های دیجیتال و بیت کوین📎پاورپوینت آشنایی با اصول و مبانی برنامه ریزی شهری📎پاورپوینت آشنایی با اقلیم در معماری اسلامی📎پاورپوینت آشنایی با انواع بام سبز و روش های اجرای آنها 📎پاورپوینت آشنایی با انواع مطالعات در پزشكی📎پاورپوینت آشنایی با اوتیسم📎پاورپوینت آشنایی با بازآفرینی شهری📎پاورپوینت آشنایی با باغ شهر و نمونه های آن 📎پاورپوینت آشنایی با بانک های موفق دنیا و تجارب آنها📎پاورپوینت آشنایی با بانکداری الکترونیکی📎پاورپوینت آشنایی با بانکداری بدون ربا📎پاورپوينت آشنایی با بانکداری 📎پاورپوینت آشنایی با برنامه‌های مسکن پس از انقلاب اسلامی📎پاورپوینت آشنایی با برند شهری جهت رشته برنامه ریزی شهری📎پاورپوینت آشنایی با بیان مسئله و اهمیت آن📎پاورپوینت آشنایی با بیماری آسم
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 15 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه فاطمه بضعة منى و|1711349|ycp|ولادت پرشکوه فاطمه,تحقیق درباره ولادت پرشکوه فاطمه(س)‌
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره ولادت پرشكوه فاطمه(س)‏قابل مشاهده می باشد

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 15 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فاطمه بضعة منى و هى نور عينى و ثمرة فؤادى و روحى التى بين جنبى و هى الحوراء الانسية:

«فاطمه پاره تن من است، و نور چشمان من، و ميوه دلم و روح من است و او حورى انسان صفت است»

پيامبر اسلام(ص) در آن سال كه سال پنجم بعثتش بود در سختترين شرائط و حالات به سر مى‏برد.

اسلام منزوى بود، و مسلمانان اندك نخستين، شديداً تحت فشار.

محيط مكه بر اثر شرك و بت پرستى و جهل و خرافات و جنگهاى قبايل عرب و حاكميت زور و بينوائى توده‏هاى مردم، تيره و تار بود.

پيامبر(ص) به آينده مى‏انديشيد، آينده‏اى درخشان از پشت اين ابرهاى سياه و ظلمانى، آينده‏اى كه با توجه به اسباب عادى و ظاهرى بسيار دور دست و شايد غير ممكن بود.

در همين سال حادثه بزرگى در زندگى پيامبر رخ داد، به فرمان خدا براى مشاهده ملكوت آسمانها به معراج رفت، و به مصداق «لنريه من آياتنا الكبرى» آيات عظيم پروردگار در پهنه بلند آسمان را با چشم خود ديد، و روح بزرگش بزرگتر شد، و آماده پذيرش رسالتى سنگيت‏تر توأم با اميد بيشتر.

در روايتى از اهل سنت و شيعه - كه هر دو بر آن تأكيد دارند - مى‏خوانيم: پيامبر(ص) در شب معراج از بهشت عبور مى‏كرد، جبرئيل از ميوه درخت طوبى به آن حضرت داد، و هنگامى كه پيامبر(ص) به زمين بازگشت نطفه فاطمه زهرا سلام اللّه عليها از آن ميوه بهشتى منعقد شد.

لذا در حديث مى‏خوانيم كه پيامبر(ص) فاطمه سلام اللّه عليها را بسيار مى‏بوسيد، روزى همسرش عايشه بر اين كار خرده گرفت، كه چرا اينهمه دخترت را مى‏بوسى؟!

پيامبر(ص) در جواب فرمود:

«من هر زمان فاطمه را مى‏بوسم، بوى بهشت برين را از او استشمام مى‏كنم».

و به اين ترتيب اين مولود بزرگ از عصاره پاك ميوه‏هاى بهشتى و از پدرى همچون پيامبر(ص)، و مادر ايثارگر و فداكارى همچون «خديجه» در روز بيستم جمادى الثانى گام به دنيا نهاد، و طعن و سرزنشهاى مخالفين كه پيامبر را بدون «نسل جانشين» مى‏پنداشتند، همگى نقش بر آب شد، و به مضمون سوره «كوثر» فاطمه زهرا چشمه جوشان براى ادامه دودمان پيامبر و ائمه هدى و خير كثير در طول قرون و اعصار، تا روز قيامت شد.

اين بانوى بهشتى (ص) نام داشت كه هر كدام از ديگرى پر معنى‏تر بود: 1- فاطمه، 2- صديقه، 3- طاهره، 4- مباركه، 5- زكيه، 6- راضيه، 7- مرضيه، 8- محدثه، 9- زهرا و هر يك بيانگر اوصاف و بركات وجود پربركت او است.